ПРИЈАВА ЗА ПРИЈЕМНИ ИСПИТ

Поштовани родитељи, драги будући ученици,

Приближавају се пријемни испити за упис у школску 2021/2022. годину.

Музичка школа ,,Станислав Бинички”  музички образује ученике из десет инструмената: ХАРМОНИКА, КЛАРИНЕТ, УДАРАЉКЕ, СОЛО ПЕВАЊЕ, ВИОЛОНЧЕЛО, КОНТРАБАС, ФЛАУТА, ВИОЛИНА, КЛАВИР И ГИТАРА.

Током маја и јуна организоваћемо пријемне испите на свим одељењима школе:

Одељење С – ул. Сењачка 31, Сењак, Београд;

Одељење А – ул. Булевар Зорана Ђинђића 152 а, Нови Београд;

Одељење Б – ул. Гандијева 138а , Нови Београд.

ПРИЈАВУ ЈЕ МОГУЋЕ ДА ИЗВРШИТЕ НА САЈТУ ШКОЛЕ ИЛИ ПУТЕМ ЛИНКА:

ЛИНК ЗА ПРИЈАВУ

Датуми одржавања пријемних испита:

субота 15.05.2021. (пријава кандидата од 12.04. до 12.05. за 15.05.2021.)

субота 22.05.2021. (пријава кандидата од 12.04. до 19.05. за 22.05.2021.)

субота 05.06.2021. (пријава кандидата од 20.05. до 02.06.  за 05.06.2021.)

субота 12.06.2021. (пријава кандидата од 20.05. до 09.06.  за 12.06.2021.)

Желиш да брзо и лако свираш песмице са другарима?

Не знаш који инструмент да одабереш?

Па да, у праву си. Сви су чаробни на свој начин.

За припремни разред на пријемни испит пријављују се деца млађа од 8 година.

За полагање пријемног испита за инструменте пријављују се ученици основношколског узраста.

– У  1. разред основне музичке школе за инструменте: ВИОЛИНА,  ВИОЛОНЧЕЛО, ГИТАРА, КЛАВИР, ХАРМОНИКА И ФЛАУТА могу да се упишу ученици од 9 година и млађи.

– За инструменте КЛАРИНЕТ, УДАРАЉКЕ И КОНТРАБАС могу да се упишу ученици од 11 година и млађи.

– За соло певање, могу да  се упишу: ЗА ЖЕНСКЕ ГЛАСОВЕ – ученици од 13 година и старији, а ЗА МУШКЕ ГЛАСОВЕ – ученици од 16 година и старији.

– У 1. разред основне музичке школе може да се упише и ученик старији него што је прописано уколико на пријемном испиту испољи изузетне музичке способности.

Пријемни испити за све састоје се из провере елементарних музичких склоности и способности деце одређених, а чине га:

– слух (певање једне дечије или традиционалне песме по слободном избору детета);

– музичка меморија (репродуковање певањем тонова и краћих мелодијских мотива, које наставник свира на клавиру);

– ритам (репродуковање куцањем краћих ритмичких мотива).

Поред пријављивања путем линка биће омогућено и попуњавање пријаве у просторијама матичне школе на  Сењаку (Сењачка бр. 31) сваке среде од 09:00 до 13:00 часова.

О тачној сатници обавестићемо вас путем мејла или телефонским путем, као и о евентуалним променама због епидемиолошке ситуације.

Срдачан поздрав,                                                                                                                  Директор школе

Ђорђе Милошевић